Tepelné čerpadlo Vzduch - voda - DC inverter - monoblok - Borten

Tepelná čerpadla vzduch - voda

Odborník na poskytování integrovaných a usporných řešení ve vytápění budov a ohřevu TUV

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Tepelné čerpadlo Vzduch - voda - DC inverter - monoblok

Tepelné čerpadlo vzduch-voda BOR-XB2/DBP INVERTER BORTEN-MONOBLOK, jsou kompaktní tepelná čerpadla ... celý text
135000.00 Kč(vč. DPH)
Tepelné čerpadlo vzduch-voda BOR-XB2/DBP INVERTER BORTEN-MONOBLOK, jsou kompaktní tepelná čerpadla, kde je vše obsaženo ve venkovní jednotce a tím pádem není potřeba žádné plnění chladivem, jelikož vše už je plněno ve výrobě a zkoušeno ve zkušebním ústavu. Funkce tepelného čerpadla, tedy jeho kompresoru je na bázi INVERTER (tím je myšleno, že jednotka po prvotním zapojení sepne a ohřívá vodu dle potřebné tepelné energie otopné soustavy, tím že když není potřeba plného výkonu tepelného čerpadla, tak dodává jen ten výkon, který si žádá otopná soustava. V případě že je dům vytopen na požadované vnitřní teploty, tak jednotka jen udržuje svůj provoz z min. příkonem, takže nevypíná a tím pádem jsou minimalizovány starty kompresoru, ale zase se zvyšují provozní hodiny tepelného čerpadla.) Výhodou je nižší hlučnost. Tyto tepelná čerpadla se vyznačují velice jednoduchou instalací, ke které je zapotřebí akorát topenářské a elektrikářské firmy. K jednotce se pouze připojuje topné potrubí a přívodní elektrické kabely. Zamrznutí potrubí hlídá mikroprocesor který je vně jednotky, vše se řídí dle čidla teploty v potrubí a jakmile klesne teplota pod nastavenou hranici na ovládání jednotky, tak tepelné čerpadlo automaticky spouští oběhové čerpadlo a tím pádem vytvoří proudění vody v potrubí a zamezí zamrznutí. Pro případy výpadků elektrické energie, se používá k oběhovému čerpadlu záložní zdroj nebo se voda v potrubí ředí nemrznoucí směsí, či lihem.
Tyto tepelná čerpadla dodáváme ve výkonech 7,6 a 10,8 kW. Průměrný topný faktor tepelných čerpadel vzduch-voda BOR-XB2/DBP INVERTER BORTEN-MONOBLOK je 4-4,2 při teplotách A7/W50. Součástí každého tepelného čerpadla je dotykové ovládání k jednotce a teplotní čidlo pro snímání teplot v potrubí.
Při volbě tepelného čerpadla, nebo li jeho výkonu je vždy potřeba počítat se skutečnými tepelnými ztrátami objektu a odběrem dané otopné soustavy.
V případě potřeby výpočtu výkonu tepelného čerpadla pro Váš dům či firmu, použijte náš kontaktní formulář (viz hlavní stránka), nebo nás kontaktujte.

+420 773 904 193
+420 608 373 951
Borten sr.o., Antonka 55,
Kamenice nad Lipou 394 70
TOPlist
Copyright © 1996-2017, BORTEN spol. s r.o. Autor: Petr e-mail: petr-sk@seznam.cz
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky