Tepelné čerpadlo vzduch - voda - monoblok - Borten

Tepelná čerpadla vzduch - voda

Odborník na poskytování integrovaných a usporných řešení ve vytápění budov a ohřevu TUV

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Tepelné čerpadlo vzduch - voda - monoblok

Tepelné čerpadlo vzduch-voda BOR-XB BORTEN-MONOBLOK, jsou kompaktní tepelná čerpadla, kde je vše obsaženo ve venkovní
jednotce a tím pádem není potřeba žádné plnění chladivem, jelikož vše už je plněno ve výrobě a zkoušeno ve zkušebním ústavu. ... celý popis

Tepelné čerpadlo BOR 08 XB

Okamžitá dostupnost

65000.00 Kč(vč. DPH)

Tepelné čerpadlo BOR 12 XB

Okamžitá dostupnost

90000.00 Kč(vč. DPH)

Tepelné čerpadlo BOR 16 XB

Okamžitá dostupnost

105000.00 Kč(vč. DPH)

Tepelné čerpadlo BOR 20 XB

Okamžitá dostupnost

125000.00 Kč(vč. DPH)

Tepelné čerpadlo BOR 28 XB

Okamžitá dostupnost

145000.00 Kč(vč. DPH)

Tepelné čerpadlo BOR 40 XB

Okamžitá dostupnost

199000.00 Kč(vč. DPH)
Tepelné čerpadlo vzduch-voda BOR-XB BORTEN-MONOBLOK, jsou kompaktní tepelná čerpadla, kde je vše obsaženo ve venkovní jednotce a tím pádem není potřeba žádné plnění chladivem, jelikož vše už je plněno ve výrobě a zkoušeno ve zkušebním ústavu. Funkce tepelného čerpadla, tedy jeho kompresoru je na bázi start/stop (tím je myšleno, že jednotka zapne a pracuje na plný výkon do té doby, než ohřívá vodu na požadované stupně, poté vypne a dle nastaveného teplotního rozdílu zase sepne a znovu ohřívá vodu na požadované stupně dle nastavení. Kompresor není ve stálém provozním režimu, vždy vypne.) Tyto tepelná čerpadla se vyznačují velice jednoduchou instalací, ke které je zapotřebí akorát topenářské a elektrikářské firmy. K jednotce se pouze připojuje topné potrubí a přívodní elektrické kabely. Zamrznutí potrubí hlídá mikroprocesor který je vně jednotky, vše se řídí dle čidla teploty v potrubí a jakmile klesne teplota pod nastavenou hranici na ovládání jednotky, tak tepelné čerpadlo automaticky spouští oběhové čerpadlo a tím pádem vytvoří proudění vody v potrubí a zamezí zamrznutí. Pro případy výpadků elektrické energie, se používá k oběhovému čerpadlu záložní zdroj nebo se voda v potrubí ředí nemrznoucí směsí, či lihem.
Tyto tepelná čerpadla dodáváme ve výkonech od 7 kW do 100 kW. Průměrný topný faktor tepelných čerpadel vzduch-voda BOR-XB BORTEN-MONOBLOK je 4-4,2 při teplotách A7/W50. Součástí každého tepelného čerpadla je ovládání k jednotce a teplotní čidlo pro snímání teplot v potrubí, či nádrží.
Při volbě tepelného čerpadla, nebo li jeho výkonu je vždy potřeba počítat se skutečnými tepelnými ztrátami objektu a odběrem dané otopné soustavy.
V případě potřeby výpočtu výkonu tepelného čerpadla pro Váš dům či firmu, použijte náš kontaktní formulář (viz hlavní stránka), nebo nás kontaktujte.

+420 773 904 193
+420 608 373 951
Borten sr.o., Antonka 55,
Kamenice nad Lipou 394 70
TOPlist
Copyright © 1996-2017, BORTEN spol. s r.o. Autor: Petr e-mail: petr-sk@seznam.cz
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky